4 راه افزایش قدرت باروری مردان

 4 راه افزایش قدرت باروری مردان

 

ترجمه: الهه جوانپور
 
تلاش برای فرزنددار شدن، فقط مختص زنان نیست. گاهی لازم است آقایان نیز عادت‌هایشان را اصلاح و برخی موادغذایی خاص را مصرف کنند تا قدرت باروری‌شان افزایش یابد و بتوانند راحت و سریع‌تر فرزنددار شوند.
اگر می‌خواهید پدر شوید به این توصیه‌ها عمل کنید:

1. قبل از 40 سالگی برای بچه‌دار شدن اقدام کنید:

بدن مردان در تمام عمر اسپرماتوزویید تولید می‌کند اما کیفیت اسپرم و تعداد آن بعد از 50 سالگی کاهش می‌یابد و این مساله باعث بروز اختلال در قدرت باروری آنها می‌شود. تحقیقات اخیر محققان برزیلی، نشان داده طی چند 10 سال اخیر، قدرت باروری مردان حتی بعد از 41 سالگی نیز به شدت پایین آمده است. برخلاف قرن گذشته که در هر میلی‌لیتر از اسپرم آقایان حدود 100میلیون اسپرماتوزویید یافت می‌شد، در دهه‌های اخیر بعد از 40 سالگی این میزان به 50 میلیون می‌رسد و در ضمن میزان ابتلا به سرطان بیضه و اختلال‌های دستگاه تناسلی نیز در مردان بالا رفته است.

2. رژیم‌غذایی مناسبی داشته باشید:

برخی مواد غذایی می‌توانند شانس بارور شدن را در مردان افزایش دهند. تحقیقات نشان می‌دهد آنتی‌اکسیدان‌ها کیفیت و تحرک اسپرم‌ها را بهبود می‌دهند. زینک نیز از مینرال‌هایی است که تاثیر مثبت بر ترشح تستوسترون دارد. تستوسترون هورمونی است که بر تولید و حرکت اسپرم‌ها اثر می‌گذارد. فقر ویتامینی و مصرف زیاد چربی‌ها اثری منفی بر تولید اسپرم دارد. نکته جالب دیگر اینکه کمبود ویتامین ب یا اسیدفولیک بر باروری آقایان نیز اثر می‌گذارد. تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای آمریکا نشان داده است احتمال غیرطبیعی بودن اسپرم در مردانی که رژیمی غنی از غلات‌ها دارند (1150-722میلی‌گرم در روز) 20 تا 30 درصد کاهش می‌یابد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند 3 ماه قبل از اقدام برای بچه‌دار شدن، مردان به رژیم‌غذایی‌شان توجه داشته باشند و میزان مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها، زینک و ویتامین B9 را افزایش دهند.
 4 راه افزایش قدرت باروری مردان

3. از تلفن‌همراه و موادشیمیایی دوری کنید:

ترکیب‌های شیمیایی موجود در آفت‌کش‌ها، رنگ و سایر مواد صنعتی بر کارکرد غدد درون‌ریز و هورمون‌های جنسی اثر منفی می‌گذارد. وقتی زوجی برای بچه‌دارشدن تصمیم می‌گیرند، بهتر است مرد تا جای ممکن از محصولات طبیعی استفاده کند. بررسی‌های محققان مجارستانی نشان داده گذاشتن تلفن‌همراه در جیب شلوار یا قرار دادن لپ‌تاپ روی پاها بر تراکم اسپرم اثر منفی می‌گذارد و گرمای ناشی از آن باعث مرگ اسپرم‌ها می‌شود.

4.سیگار را ترک کنید:

تحقیقات بسیاری نشان داده است که کشیدن سیگار بر کیفیت، کمیت و حیات اسپرم‌ها اثر منفی دارد. مصرف الکل نیز باعث ایجاد اختلال در تولید تستوسترون می‌شود و تولید اسپرم را متوقف می‌کند.
منبع:هفته نامه سلامت 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه