چگونه کارایی خود را در محیط شغلی افزایش دهیم؟

سلامت نیوز: احساس می کنید تنها سه روز در هفته کارایی مفید دارید و باقی هفته چندان مفید نیستید؟ چگونه می توان این کارایی را افزایش داد و خود را تبدیل به فردی مفید در تمام طول هفته کرد؟ یکی از رازهای این مساله آن است که کارهای اطراف خود را به صورت خودکار تنظیم کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، روی برنامه از پیش تعیین شده خود کنترل داشته باشید باعث خستگی تان نشود. انگیزه پیشرفت نیز از مهم ترین مسائلی است که می تواند کارایی فرد را در محیط کاری بهبود ببخشد. این ذهن شماست که موجب حرکت تان می شود. اما مساله اینجاست که حرکات و فعالیت های شما چه تاثیری بر ذهن تان می گذارد. دعای خیر دیگران یا انرژی مثبتی که برای شما می فرستند می تواند بر عملکردتان تاثیر گذار باشد. یک آرزوی موفقیت ساده می تواند روی پیشرفت شما موثر واقع شود.

از دیگر نکات مهم درمورد این مساله می توان به تاثیر بالای خلق و خو اشاره کرد. شادی و اعتمادبه نفس هر دو می توانند تاثیر زیادی در کارتان داشته باشند. مثبت اندیشی و فکر به اینکه امروز می تواند شادترین روز زندگی باشد در کار روزمره اثر گذار است. از روش های تمرین این نوع مثبت اندشی صحبت های خوش بینانه با خود و تجسم ذهنی ای است که می تواند به فرد کمک کند. اینکه قواعد و نحوه برخورد ذهن با چیزهای پیرامون را بشناسید و بدانید که مغز انسان در مواجهه با اتفاقات چگونه واکنس نشان می دهد می تواند کمک زیادی به شما کند تا عملکرد تیمی و بهره وری فردی خود را توسعه دهید. بر این اساس است که دکور دفتر کارتان می تواند یکی از شاخص های تاثیر گذار به حساب بیاید. شاید دوست داشته باشید در دفترتان از چند گلدان استفاده کنید یا ممکن است از رنگ خاصی برای دفتر استفاده کرده اید. همه اینها می تواند تاثیر زیادی در کارایی فرد داشته باشد. همچنین تلاش برای منظم نگه داشتن میز کار و داشتن وسایل ضروری مانند کاغذ، یادداشت و تقویم جلو دست می تواند میزان کارایی فرد را افزایش دهد. مدیریت زمان های مرده هنگامی که در ساعت کاری به سر می برید نیز از دیگر نکات با اهمیت است. شاید وقتی دیگران متوجه شوند که شما با خودتان حرف می زنید نگاه های مشکوکی بیندازند اما مهم نیست. صحبت کردن با خود تاثیر زیادی بر رفتار و توسعه فردی تان می گذارد.
خواب مناسب و کافی می تواند از دیگر مسائل مهم در زمینه کارایی فردی در محیط کار باشد. تلاش نکنید به هر زحمتی که هست شب زود بخوابید و صبح زود بیدار شوید. خلقیات و روحیات بعضی افراد، آنها را در دسته شب زنده دارها قرار می دهد بنابراین عاقلانه تر آن است که شیفت دیرتری را برای کار انتخاب کنید. این مساله باعث می شود بهتر کار کنید. اما اگر صبح بیدار شدن ناشی از کمی بی حوصلگی و تنبلی است این عادت را تغییر بدهید. خواب یکی از مهم ترین مسائلی است که روز شما را می سازد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه