چند راهکار ساده برای همسرانی که مدام دعوا می کنند

ایران بانو دات کام

سلامت نیوز: بسیاری از دعواهای زن و شوهری ناشیانه و به بهانه هایی واهی و از روی لجبازی، خستگی و کم طاقتی هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ویژه نامه ایران بانو(ضمیمه روزنامه ایران)می توانید کمتر دعوا کنید اگر فقط چند راهکار ساده را به کار ببندید:


گاهی نقش بازنده را قبول کنید. اگر درباره موضوعی با همسرتان بحث می کنید که چندان برای شما مهم نیست اما او آن را جدی گرفته است، اجازه بدهید همسرتان حرف و نظرش پیش برود. زمانی که او احساس کند با وجود نظر و برداشت متفاوت، نظراتش برای شما مهم هستند و شما به آن اهمیت می دهید او احساس رضایت و پیروزی خواهد کرد. چه اشکالی دارد؟ همه ما به این حس قدرتمندی نیاز داریم.


عاقبت اندیش باشید. آیا موضوع مکالمه امروز شما، موضوع بحث و ناراحتی تمام هفته خواهد شد؟ اگر قرار است یک بحث مخرب و بی نتیجه را شروع کنید اصلاً چه فایده ای برایتان خواهد داشت؟ فقط زمانی یک بحث آزاردهنده را شروع کنید که بخواهید مشکلی را حل کنید.


ازدواج وابستگی است نه بردگی! آنقدر به همسرتان وابسته نشوید که گویی او را به اسارت گرفته اید. هر دوی شما باید گاهی مستقل فکر کنید، تصمیم بگیرید و عمل کنید. آنقدر به همسرتان نچسبید که او هر لحظه منتظر فرار از دستتان باشد یا این بهانه ای برای درگیری و تنش شود.


توقع نداشته باشید رفتار همسرتان وقتی که با خانواده اش هستید، همان رفتار زمان تنهایی تان را داشته باشد. اگر شوهرتان در زمان حضور برادرش عصبی و پرخاشگر شود یا همسرتان در حضور مادرش مدت های طولانی در مورد مسائل بی اهمیت دیگران صحبت می کند، ناراحت نشوید. کمی هم تحمل کنید.


بعضی ازعادت های به ظاهر آزاردهنده همسرتان را جدی نگیرید و با آن کنار بیایید. او ناخن هایش را در مواقع عصبانیت می جود. او سر موهایش را می کند. این عادت هایی است که وقتی از او دور هستید دلتان برایش تنگ می شود.


در انتهای یک روز کاری، زمانی را برای رها شدن از فشار روزمره در نظر بگیرید. بلافاصله بعد از آنکه همسرتان از کار بازگشت به او وظایفی را محول نکنید یا این که از او سؤال نپرسید و نخواهید با شما صحبت کند.


بپرسید، بپرسید، بپرسید! خواندن ذهن همسرتان و حدس زدن یکی از عوامل ایجاد اختلاف و دعواست. در مورد هر چیزی که ذهنتان را مشغول کرده به جای آنکه حدس بزنید پرسش کنید و به دقت به پاسخ او گوش دهید.


اگر همسرتان از خانواده اش انتقاد می کند شما با حرارت با او موافقت نکنید زیرا او بزودی این اختلافات را فراموش می کند و رفتار شما در آن لحظه را به یاد می آورد. چیزهایی را که او در هنگام عصبانیت در مورد خانواده اش گفته را فراموش کنید و در آینده آنها را پیش نکشید و از آنها سوء استفاده نکنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه