پا دادن به تیغ جراحی

پا دادن به تیغ جراحی,
محققان می‌گویند جراحی‌های زیبایی پا، عوارضی در پی دارند. لاواندا مرالدو همان خواننده معروفی است كه با نام اسنس، طرف‌داران زیادی را برای خود جمع كرده است ولی جالب است بدانید، این خواننده هم مانند خیلی‌های دیگر از ظاهر خود راضی نبود و برای زیبایی بیشتر به دنبال راه چاره‌ای می‌گشت.
او همیشه اعتقاد داشت كه پاهای كوتاه و قد نه‌چندان بلندش روی صحنه مایه خجالت اوست! به عقیده او اگر كمی قدش بلندتر بود، می‌توانست موفق‌تر روی صحنه‌ ظاهر شود. سرانجام او هم مانند بسیاری از بانوان دیگر به صف طولانی مطب‌های جراحی‌های زیبایی پیوست. جراحی زیبایی مورد نظر او، نوعی جراحی ارتوپدی برای افزایش قد بود. این خواننده زن، اولین و آخرین زنی نیست كه برای دستیابی به اعتماد به نفس و خشنودی بیشتر، تن به تیغ جراحان برای افزایش قد می‌سپارد. جراحی‌های افزایش قدی كه روز به روز مشتریان بیشتری پیدا می‌كنند ولی پزشكان اعتقاد دارند كه این جراحی‌ها چندان هم بی‌خطر نیستند.
دكتر موگول كه یك جراح ارتوپد است و در بیمارستان لندكس هیل‌ شهر نیویورك كار می‌كند، از آمار رو به افزایش بانوانی كه به جراحی‌های زیبایی روی می‌آورند، دل چندان خوشی ندارد. او معتقد است كه هر روز عده بانوانی كه در آرزوی داشتن قدی بلندتر به مطب‌ها یا بیمارستان‌ مراجعه می‌كنند، افزایش می‌یابد او می‌گوید: <هر روز، بیمارانی مراجعه می‌كنند كه برای داشتن قدی بلندتر، تن به تیغ جراحی می‌سپارند ولی پس از مدت اندكی، عوارض این جراحی‌ها، خود را نشان می‌دهند و حال برای اصلاح این نقایص به پزشكان ارتوپد مراجعه می‌كنند. این مشكلات بسیار متفاوت‌اند. پاهایی كه كج شده‌اند یا خم برداشته‌اند، پاهایی كه به‌صورتی غیرطبیعی بلند به نظر می‌رسند و یا یك پا از پای دیگر كوتاه‌تر به‌نظر می‌آید.> این جراح ارتوپد می‌گوید با بیمارانی روبه‌رو شده است كه اگر ۱۰ نفر به پاهای جراحی شده آنها نگاه كنند، ۵/‌۹ نفر از شاهدان به خوبی درك می‌كنند كه پاهای این بیماران دچار مشكلاتی است و ازنظر ظاهری، زیبا و هماهنگ نیستند.
● پای زیباتر، پول بیشتر
ولی این روزها، آمار افرادی كه برای داشتن پاهایی زیبا تن به تیغ جراحی می‌سپارند، بیش از اینها است (بیش از آن چیز است كه شما فكرش را می‌كنید.) دكتر اولیور زُنگ، یكی از جراحان ارتوپد است كه در شهر نیویورك مشغول فعالیت است. این جراح در هر ماه حدود ۳۰ تا ۴۰ جراحی زیبایی پا برای بیماران انجام می‌دهد. او اعتقاد دارد كه این روزها این جراحی طرف‌داران زیادی پیدا كرده و بیشتر حجم كاری خود او نیز به این امر اختصاص یافته است.
بانوان به دلایل بسیار متفاوتی به جراحی‌های زیبایی پا روی می‌آورند. برخی اعتقاد دارند پاهایشان كوتاه است و تمایل دارند قد آنها بلندتر به نظر بیاید ولی برخی دیگر از ظاهر پاهایشان راضی نیستند و دوست دارند پاهایشان خوش‌فرم‌تر باشد. از سوی دیگر، چربی‌های اضافی در بخش‌های مختلف پا مشكل دیگری است كه جراحان با بیرون كشیدن این چربی‌ها به بانوان كمك می‌كنند تا بتوانند لباس‌های سایز كوچك‌تری را انتخاب كنند. جالب است بدانید هزینه این جراحی‌ها چندان كم نیست. این روزها اگر شما مایل باشید به یك جراح ارتوپد در یكی از كشورهای اروپایی یا آمریكا مراجعه كنید و جراحی زیبایی پا انجام دهید، فراموش نكنید كه حتما پیش از آن جیب‌تان را كنترل كنید. هزینه یك جراحی پا فقط برای خارج‌كردن چربی‌های اضافی آن ۲۰۰۰ دلار است ولی اگر مایل باشید پاهای شما كاملا متفاوت شوند و یك جراحی تمام و كمال روی پاهایتان انجام گیرد، باید خودتان را برای یك صورت حساب ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلاری آماده كنید.
● دردسرهای پاهایی زیباتر
شاید تصور كنید زیباتر‌شدن به خرج‌كردن مقداری پول می‌ارزد ولی متخصصان نظر دیگری دارند. آنها می‌گویند هزینه‌‌ای كه بانوان برای داشتن پاهایی زیباتر باید بپردازند بسیار بیشتر از چند‌صد اسكناس سبز است. دكتر جیمز برودسكی، عضو انجمن جراحان ارتوپد پا و زانو و جراح ارتوپد بیمارستان مركزی شهر دالاس اعتقاد دارد كه بسیاری از افراد فقط به دنبال زیبایی ظاهری هستند و به هیچ وجه به این نمی‌اندیشند كه این عضو پس از جراحی آیا كارایی‌های قبلی خود را خواهد داشت یا خیر. فراموش نكنید شما هنگام دویدن و یا راه‌رفتن، نیرو و فشار زیادی را بر پاهای خود وارد می‌كنید.
درست است كه داشتن پاهایی زیبا ممكن است بر رضایت شما از خودتان اثر بگذارد و یا به شما كمك كند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ولی این تمام آن چیزی نیست كه شما از پاهایتان انتظار دارید. عملكرد پاهایتان بیش از زیبایی آن برایتان اهمیت دارد. در تمام عمرتان این پاهای شما هستند كه باید وزن بدن‌تان را تحمل كنند، بنابراین باید به اندازه كافی قوی و قدرتمند باشند. البته تمام جراحی‌های زیبایی پا به اختلال در عملكرد پاها منجر نخواهد شد. عمل‌های جراحی نیز وجود دارند كه بیمار پس از آن هیچ عارضه جانبی را تجربه نخواهد كرد. برای اینكه شما بتوانید از نتایج جراحی خودتان راضی باشید باید برای جراحی عجله نكنید و پیش از آن ارزیابی‌های لازم را انجام دهید. اولین گام، انتخاب یك جراح ماهر و باتجربه در این زمینه است كه بتواند بهترین روش جراحی را برای شما در پیش گیرد تا هم زیبایی مورد نظر شما تامین شود و هم در عملكرد پاهایتان اختلالی ایجاد نشود.
اگر به آمار جراحی‌هایی كه متخصصان ارتوپد انجام می‌دهند نگاهی بیندازید، خواهید دید كه این متخصصان، جراحی‌هایی را نیز برای اصلاح نقایص ایجاد شده پس از جراحی‌های قبلی پا انجام می‌دهند. دكتر موگول‌ می‌گوید كه ۱۰ درصد جراحی‌های او در یك ماه، جراحی‌های اصلاحی برای بیمارانی است كه پس از سپرده‌شدن به تیغ جراحی زیبایی پاها، دچار نواقص و مشكلاتی شده‌اند. یكی از نشانه‌های اختلال در عملكرد پاها پس از این جراحی‌ها، درد است. برخی از بیماران پس از پایان دوره ترمیم و التیام، همچنان درد دارند و این درد گاه، مدت طولانی ادامه می‌یابد.
● ما همه زیباییم
شاید وقت آن رسیده باشد كه كمی واقع‌بینانه‌تر به جراحی‌های زیبایی پا و بدن نگاه كنیم. معیارهای زیبایی، زمان به زمان تغییر می‌كنند و زیبایی امری كاملا قراردادی و نسبی است.
شما هیچ‌كس را در این دنیای بزرگ نخواهید یافت كه زشت مطلق یا زیبای مطلق باشد و این اصلا هنر نیست كه با مطابقت دادن معیارهای امروزی زیبایی، انسان‌ها را با عبوردادن از كارخانه جراحی‌های زیبایی، یك شكل و یك فرم كنیم. فكر نمی‌كنید وقت آن رسیده باشد كه به جای تن‌دادن به جراحی‌های پرعارضه به دنبال زیبایی‌هایی در خودمان آن‌چنان كه هستیم، باشیم؟
دكترپروین فرد
منبع : روزنامه سلامت


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه