همسران بیماران سرطانی بخوانند

ایران بانو دات کام

سلامت نیوز: یک کارشناس ارشد مشاوره معتقد است: بیماران سرطانی که همسری با روحیه و شاداب دارند 10 درصد بهبودی بیشتری نسبت به سایر بیماران دارند.

خدیجه باقرآبادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نقش روحیه و اعتماد به نفس در بهبود بیماران سرطانی، گفت: معمولا افراد تا از بیماری خود مطلع می شوند، امید به زندگی و بهبود را از دست می دهند و در این میان بیماران سرطانی جزء آسیب پذیرترین افراد هستند.

وی ادامه داد: این بیماران به دلیل شرایط اضطراب و افسردگی که دارند، باید بدانند در این راه تنها نیستند.

به گفته این مشاور، باید دیدگاه بیماران سرطانی را تغییر داد تا آنها بدانند سرطان پایان زندگی نیست و بتوانند بهتر با آن مقابله کنند.

باقرآبادی یادآوری کرد: بیمارانی که روحیه بهتری دارند، بهتر به شیمی درمانی جواب می دهند و می ‍ توانند در برابر درد ایستادگی کنند. از سوی دیگر اضطراب باعث کاهش کیفیت درمان این بیماران می شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید به بیماران سرطانی نگاه همراه با ترحم داشت، افزود: این افراد از نگاه ترحم آمیز بیزارند و در عوض دوست دارند حمایت شوند.

این کارشناس ارشد مشاوره، از نقش اطرافیان در بهبود بیماران سرطانی یاد کرد و گفت: معمولا اطرافیان این بیماران نیز روحیه خود را از دست می دهند و در اعلام بیماری به بیمار با مشکل مواجهند.

باقرآبادی تصریح کرد: روحیه خوب اطرافیان و حمایت آنها و همچنین سایر افراد جامعه نقش موثری در کمک به بیماران سرطانی دارد.

وی عنوان کرد: در این بین نقش همسران افراد مبتلا به سرطان از سایرین پررنگ تر است و بهبودی در افرادی که همسر شاداب و با روحیه دارند 10 درصد بیشتر از بقیه رخ می دهد.

این مشاور در نهایت به بیماران سرطانی و خانواده های آنان توصیه کرد: بخندند و روحیه خود را حفظ کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه