کوکو قبل از شانل (Coco Before Chanel). هنرپیشه های فیلم: اودره توتو، بنوآ پولورد، آلساندرو نیوولا، ماری جیلاین، امانوئل دیووس. این فیلم در مورد یک دوره از زندگی ملکه افسانه ای مد و فشن پاریس یعنی «کوکو شانل» پیش از به شهرت رسیدن است و به طور ویژه به تعریف رابطه پیچیده شانل با اتینه بالسان و آرتور کاپل می پردازد. IMDb: رتبه ۶٫۷. دوشیزه پاتر (Miss Potter). هنرپیشه های فیلم: رنی زلوگر، ایوان مک‌گرگور، امیلی واتسون، بیل پترسون، باربارا فلاین. داستان در مورد نویسنده داستان های کودکان، بیترکس پاتر ...

کوکو قبل از شانل (Coco Before Chanel)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 1

هنرپیشه های فیلم: اودره توتو، بنوآ پولورد، آلساندرو نیوولا، ماری جیلاین، امانوئل دیووس

این فیلم در مورد یک دوره از زندگی ملکه افسانه ای مد و فشن پاریس یعنی «کوکو شانل» پیش از به شهرت رسیدن است و به طور ویژه به تعریف رابطه پیچیده شانل با اتینه بالسان و آرتور کاپل می پردازد.

IMDb: رتبه ۶٫۷

دوشیزه پاتر (Miss Potter)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 2

هنرپیشه های فیلم: رنی زلوگر، ایوان مک‌گرگور، امیلی واتسون، بیل پترسون، باربارا فلاین

داستان در مورد نویسنده داستان های کودکان، بیترکس پاتر است. یک انسان با استعداد و روشن فکر که سعی نمی کرد با ازدواج، موقعیت اجتماعی خود را به تثبیت برساند؛ کاری که بسیاری از زنان در قرن ۱۹ میلادی انجام می دادند. بیترکس راه و روش خاص خود را در زندگی انتخاب و عشق واقعی را پیدا کرد.

IMDb: رتبه ۷

هفته ای که با مرلین گذراندم (My Week with Marilyn)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 3

هنرپیشه های فیلم: میشل ویلیامز، کنت برانا، ادی ردمین، دوگری اسکات و اما واتسون

این فیلم به توصیف بخشی از زندگی مرلین مونرو می پردازد؛ وقتی که این اسطوره سینما برای فیلم برداری فیلم «شاهزاده و مانکن» به انگلستان رفته بود، بلافاصله عاشق دستیار کارگردان، کالین کلارک می شود. کلارک بعدها خاطرات این رابطه عاشقانه کوتاه را در کتابی با عنوان «شاهزاده و مانکن و من» نوشته و منتشر می کند.

IMDb: رتبه ۷

بانجی رائوی و مستانه (Bajirao Mastani)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 4

هنرپیشه های فیلم: رونویر سینگ، پریانکا چوپرا، دیپیکا پادوکن، تنوی آزمی، ماهش مانجرکار

این فیلم داستان عشق پر شور فرمانده ارتش هند، بانجی رائوی، به شاهدختی مسلمان به نام مستانه است. همانند فیلم های هندی، این داستان نیز بازگوکننده وفاداری، خیانت، پایداری، رنج، بخشش و عاشقانه هاست.

IMDb: رتبه ۷٫۲

همینگوی و گلهورن (Hemingway & Gellhorn)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 5

هنرپیشه های فیلم: نیکول کیدمن، کلایو اوون، دیوید استراتارین، رودریگو سنتورو، مالی پارکر، پارکر پوسو

این فیلم داستان رابطه عاشقانه نویسنده مشهور آمریکایی، ارنست همینگوی و سومین همسرش به نام مارتا گلهورن است که بزرگترین روزنامه نگار جنگ در قرن بیستم بود. نیکول کیدمن و کلایو اوون برای ایفای نقش در این فیلم سینمایی نامزد دریافت جایزه های متعددی شدند.

IMDb: رتبه ۶٫۳

فریدا (Frida)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 6

هنرپیشه های فیلم: سلما هایک، آلفرد مولینا، اشلی جاد، والریو گولینو

این فیلم درباره زندگی نقاش مکزیکی سورئالیست فریدا کالو است. فریدا در پی تصادف اتومبیل در جوانی، عمل های جراحی متعددی را متحمل شد. او وقتی در بستر بیماری بود، شروع به نقاشی کشیدن کرد. بعدها، هنر و سیاست باعث آشنایی او با همسرش دیه‌گو ریورا شد.

IMDb: رتبه ۷٫۴

جولی و جولیا (Julie & Julia)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 7

هنرپیشه های فیلم: مریل استریپ، مریل استریپ، امی آدامز، استنلی توچی، کریس مسینا

بلاگری به نام جولی پاول (با بازی امی آدامز) تصمیم می گیرد ۵۲۴ غذا از کتاب آشپزی آشپز معروف فرانسوی به نام جولیا چایلد (مریل استریپ) را در طول یک سال درست کند.

IMDb: رتبه ۷

مِلک موروثی (Freeheld)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 8

هنرپیشه های فیلم: جولین مور، الن پیج، مایکل شنون، استیو کارل، لئک گریمس، گابریل لونا

«مِلک مطلق»  یا ملک موروثی داستان یک کارآگاه پلیس زن به نام «لاورل هستر» است که رابطه پنهانی با افسر جوانی به نام «اتاتیس اندره» دارد. اما وی پس از مدتی متوجه می شود که به سرطان مبتلا شده و با هدف انتقال حقوق بازنشستگی خود به شریک زندگی اش (با بازی الن پیج) با ادارات دولتی و قوانین ایالت نیوجرسی درمی‌ افتد.

IMDb: رتبه ۶٫۵

ماسای سفید (The White Massai)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 9

هنرپیشه های فیلم: نینا هاس، جکی آیدو، کاتجا فلینت، آنتونیو پریستر، نیکولاس سیرونکا

داستان فیلم در مورد رابطه عاشقانه یک زن سوئیسی و یکی از جنگجویان قبیله ماسای است. تفاوت فرهنگی و سبک زندگی متفاوت مانع از ازدواج این دو نفر نشد. سرانجامِ این ازدواج، ترکیبی از غرور، عشق، حسادت و هیجان بود.

IMDb: رتبه ۶٫۵

دریای درون (The Sea Inside)

عاشقانه هایی با داستان واقعی - تصویر 10

هنرپیشه های فیلم: خاویر باردم، بلن روئدا، لولا دوئنیاس، مابل ریورا

دریای درون اقتباسی از زندگی واقعی رامون سمپدرو، ملوان جوانی است که در یک حادثه دچار شکستگی استخوان گردن و قطع نخاع می‌شود. او به مدت ۲۹ سال تلاش کرد دادگاه حق مرگ آسان را برای او به رسمیت بشناسد تا او بتواند به زندگی خود پایان دهد. ماجراهای عاشقانه زندگی وی به دو زن به نام های رزا  و جولیا مربوط می شود. این فیلم برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد.

IMDb: رتبه ۸

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه