من ناصر حجازی هستم… فیلم مستندی است که ساخت آن در آبان ماه ۱۳۹۲ بدون حمایت ارگان های دولتی و خصوصیبر اساس طرح، پژوهش، اجرا و تهیه کنندگی امیر رفیعی با همراهی سعید رمضانی داماد و نمایندهٔ خانوادهٔ ناصر حجازی در پروژه و همچنین نیاز افشین کیا آغاز گردید. اواخر شهریور سال گذشته بود که به دنبال اکران خصوصی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخش هایی از این فیلم معترض شدند و مطالب عنوان شده در فیلم را غیرواقعی دانستند. قلعه نویی که معتقد بود در این ...

من ناصر حجازی هستم… فیلم مستندی است که ساخت آن در آبان ماه ۱۳۹۲ بدون حمایت ارگان های دولتی و خصوصیبر اساس طرح، پژوهش، اجرا و تهیه کنندگی امیر رفیعی با همراهی سعید رمضانی داماد و نمایندهٔ خانوادهٔ ناصر حجازی در پروژه و همچنین نیاز افشین کیا آغاز گردید

.

شلاق و جریمه ی تهیه کننده مستند “من ناصر حجازی هستم”! - تصویر 1

 

اواخر شهریور سال گذشته بود که به دنبال اکران خصوصی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» امیر قلعه نویی، پرویز برومند و جواد زرینچه نسبت به بخش هایی از این فیلم معترض شدند و مطالب عنوان شده در فیلم را غیرواقعی دانستند. قلعه نویی که معتقد بود در این مستند موارد خلاف حقیقت و توهین آمیزی وجود دارد، توسط وکیل خود و با توجه به مستندات و مدارکی که از این فیلم در دست داشت، شکایتی تنظیم کرد و آن را به معاونت نظارت بر امور سینمایی وزارت ارشاد ارایه داد تا در مرحله اکران در سینما و نمایش خانگی، موارد مورد اعتراض قلعه نویی حذف شود.

.

 

وضعیت به همین منوال ادامه داشت تا اینکه در مراسم رونمایی از مستند «من ناصر حجازی هستم» در جشنواره فیلم مستند «حقیقت» در آذر سال ۹۴، مشخص شد برخی موارد مورد اعتراض قلعه نویی حذف نشده است.

سرمربی پیشین استقلال این بار با جدیت بیشتری وارد شد و از سازندگان این مستند به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و به دنبال همین شکایت بود که شعبه بازپرسی، دستور توقیف اکران مستند من ناصر حجازی هستم را صادر کرد.

پس از گذشت چند روز یعنی ۲۸ آذر بود که رسانه ها از رفع توقیف مستند «من ناصر حجازی هستم» خبر دادند و وکیل قلعه نویی در همین ارتباط به رسانه ها گفت که مستند یادشده پس از رفع برخی ایرادات، فقط برای یک نوبت دیگر در جشنواره مجوز اکران گرفته است.

هر چند جشنواره فیلم مستند پایان یافت اما شکایت قلعه نویی از سازندگان مستند «من ناصر حجازی هستم» در شعبه دادسرا مطرح و در حال رسیدگی بود تا اینکه بازپرس پرونده رأی به منع تعقیب متهمان داد اما باز هم این پایان کار نبود و به رغم اینکه چند روزی از آغاز نمایش خانگی فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» می گذشت، قلعه نویی به همراه وکیلش به دادسرا مراجعه و به قرار منع تعقیب سازندگان این مستند اعتراض کرد.

.

شلاق و جریمه ی تهیه کننده مستند “من ناصر حجازی هستم”! - تصویر 3

 

با پذیرفته شدن اعتراض قلعه نویی به قرار شعبه بازپرسی، پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت قرار گرفت و ۱۳ شهریور امسال، جلسه محاکمه برگزار شد.

یک منبع آگاه به خبرنگار قضایی درباره نتیجه جلسه محاکمه گفت:قلعه نویی در جلسه دادگاه از شکایت خود علیه کارگردان این فیلم گذشت کرد اما تهیه کننده فیلم با شکایت وی به اتهام توهین و نشراکاذیب به ۶ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۷ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

به گفته این منبع مطلع، هر دو طرف پرونده به حکم صادر اعتراض دارند و احتمالاً طی روزهای آینده به این حکم اعتراض می کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه