لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۷۴ در کالیفورنیای آمریکا به دنیا آمد. پدرش جورج دی کاپریو نویسنده و مادرش ارمهاین ایندربرکن. اجداد لئوناردو اهل ایتالیا و آلمان بودند. نام لئوناردو توسط مادر او و به خاطر نام لئوناردو داوینچی و هنگامی که نقاشی این هنرمند را در ایتالیا مشاهده کرد، برای او انتخاب شد. مادر و پدر لئو هنگامی که او تنها یک سال داشت از یکدیگر جدا شدند و وی همراه مادرش در محلهٔ فقیرنشین ایکو پارک که معروف به زاقه‌های هالیوود است، زندگی کرد و بزرگ شد. دی‌کاپریو بازیگری ر ...

لئوناردو ویلهلم دی‌کاپریو در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۷۴ در کالیفورنیای آمریکا به دنیا آمد. پدرش جورج دی کاپریو نویسنده و مادرش ارمهاین ایندربرکن. اجداد لئوناردو اهل ایتالیا و آلمان بودند.

 نام لئوناردو توسط مادر او و به خاطر نام لئوناردو داوینچی و هنگامی که نقاشی این هنرمند را در ایتالیا مشاهده کرد، برای او انتخاب شد. 

مادر و پدر لئو هنگامی که او تنها یک سال داشت از یکدیگر جدا شدند و وی همراه مادرش در محلهٔ فقیرنشین ایکو پارک که معروف به زاقه‌های هالیوود است، زندگی کرد و بزرگ شد. 

دی‌کاپریو بازیگری را در ۵ سالگی با بازی در مجموعهٔ تلویزیونی امپر روم آغاز کرد اما به علت رفتارش از پروژه اخراج شد و پس از آن تصمییم گرفت تا تحصیلاتش را به طور جدی آغاز کند. 

او با بازی در فیلم زندگی بچه در سال ۱۹۹۳ وارد سینما شد. 


آغاز کار لئوناردو در سال ۱۹۸۹ با بازی در نقش گری بکمن در سریال تلویزیونی بود، در همین هنگام بود که با یکی دیگر از بازیگران سینما توبی مگی آشنا شد. در سال ۱۹۹۳ در نقش توبی در فیلم خوش درخشید و نامش در فهرست عنوان بهترین هنرپیشه نقش دوم قرارگرفت. 

در همان سال با ایفای زیبای نقش یک معلول ذهنی در فیلم گیلبرت گرپ چه می‌خورد؟ در کنار جانی دپ قرار گرفت که ثمره‌اش کاندید شدن برای جایزهٔ اسکار در سن ۱۹ سالگی‌ بود. 

در سال ۱۹۹۶ دی‌کاپریو در نقش رومئو در فیلم جدید رومئو و ژولیت حاضر شد. اما با این همه فعالیت و کارنامهٔ خوب هنری فیلم پر سرو صدای تایتانیک (۱۹۹۷) بود که او را تبدیل به فوق‌ستاره‌ای در دنیای هالیوود کرد. تصاویری از کودکی تا زمان حال این هنرپیشه هالیوود را در ادامه می‌بینیم: 

  

In In "Growing Pains" in 1991With Robert De Niro in With Robert De Niro in "This Boy's Life" in 1993In In "What's Eating Gilbert Grape" in 1993In In "The Basketball Diaries" in 1995In In "The Quick and the Dead" in 1995With David Thewlis in With David Thewlis in "Total Eclipse" in 1995With Meryl Streep in With Meryl Streep in "Marvin's Room" in 1996In In "Romeo and Juliet" in 1996

In

In "Titanic" in 1997

In

In "The Man in the Iron Mask" in 1998

In

In "The Beach" in 2000

 

In In "Catch Me If You Can" in 2002

 

In

In "The Departed" in 2006

 

In In "Inception" in 2010

 

As the titular As the titular "J. Edgar" in 2011

 

In In "Django Unchained" in 2012

 

In In "The Great Gatsby" in 2013

 

With Jonah Hill in With Jonah Hill in "The Wolf of Wall Street" in 2013

 

In In "The Revenant" in 2015


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه