برنامه تناسب اندام بانوان

خوشحالیم که در Interactive XBX برای اولین بار توانستیم این امکان را فراهم آوریم که پیاده سازی آسان و موثر برنامه تناسب اندام ویژه بانوان ارائه گردد. این برنامه بدون هیچ هزینه ای در اختیار شما قرار گرفته است، نیازی به وسایل ویژه و یا فضای زیاد ندارد و فقط ١٢ دقیقه از وقتتان را در روز به خود اختصاص خواهد داد. امید است با اجرای روزانه این تمرینات به وضعیت موردنظر خود دست یابید.

تناسب اندام،تناسب اندام بانوان،برنامه تناسب اندام

برنامه تناسب اندام XBX مبتنی بر چهار جدول است و هر یک از جداول مرکب از ده تمرین می باشد. این تمرینات ابتدا ساده و به مرور سخت تر می گردند.

هر جدول شامل ١٢ مرحله است و در مجموع ٤٨ مرحله وجود دارد. بر اساس سن شما مرحله متناسب در این جداول انتخاب خواهد شد. علاوه بر تمرینات منظم، دو تمرین تکمیلی هم برای جداول ١، ٢ و ٣ وجود دارد که هنگام انجام تمرینات به آنها نیزاشاره خواهد شد. این تمرینات برای ماهیچه های پا و قوزک پا و ماهیچه هایی است که در ترکیب ظاهری بدن اثر مطلوبی می گذارند.

Interactive XBX این امکان را فراهم آورده است که شما می توانید به سادگی به صورت روزانه تمرینات خود را دنبال نموده و میزان پیشرفت خود را نیز ثبت نمایید.

هدف از انجام تمرینات

اجرای برنامه XBX وضعیت چسمی بهتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این برنامه در موارد زیر شما را یاری می نماید.

افزایش حجم و هماهنگ شدن عضلات

افزایش قدرت ماهیچه ها

افزایش انعطاف پذیری ماهیچه ها

افزایش کارایی قلب

هر یک از تمرینات در یک یا چند مورد از مواد مذکور تاثیر می گذارد.

چهار تمرین اول:

این تمرینات موچب گرم شدن بدن برای تمرینات سخت تر بعدی شده و اساسا قابلیت انعطاف و تحرک را، در آن قسمت از بدن که معمولا به علت کم کاری تحرک کمتری دارند، افزایش می دهد.

تمرین پنجم:

موچب قوی شدن عضلات شکم و ماهیچه های جلوی ران می شود.

تمرین ششم:

ماهیچه های بلند پشت، سرین و پشت ران را فعال می نماید.

تمرین هفتم:

بر بر رویماهیچه های کناری رانها متمرکز است. این ماهیچه ها در فعالیتهای روزانه و حتی در ببشتر ورزشها خیلی کمتر فعالیت دارند.

تمرین هشتم:

برای تقویت عضلات بازو،شانه و سینه مورد نظراست. علاوه بر آن در تقویت عضلات شکم و پشت نیز موثر است.

تمرین نهم:

تا حدی برای انعطاف پذیری عضلات ناحیه کمر و تفویت ماهیچه های باسن است.

تمرین دهم:

با دویدن درجا و پرش، ساقهارا فعال کرده و قلب و ششها را بهبود می بخشد.

دو تمرین تکنیکی:

این دو تمرین برای کسانی است که مایل به انجام تمرین بیشتری هستند. یک تمرین برای تقویت ماهیچه های پا و مفصل قوزک پا است، و تمرین دیگر برای ماهیچه های پشت و شکم است که به حفظ ظاهر کمک می کنند.

چگونه تمرینات موثر خواهند بود

هر برنامه یا تمرین تناسب اندام از مراحل ساده تر شروع شده و بتدریج مشکل تر می شود. به این ترتیب برای انجام تمرینات سنگین تر، بدن آمادگی لازم را بدست خواهد آورد.

برنامه تناسب اندام XBX نیز برا ساس این اصول طراحی شده است. این برنامه دو روش اصلی را برای موثر واقع شدن تمرینات سخت تر در نظر گرفته است:

١) مدت زمان انجام هر تمرین در تمامی مراحل جداول ثابت باقی می ماند، در حالی که تعداد تمرینات در این محدوده زمانی ثابت در هر مرحله جدید، افزایش می یابد.

٢) تمرینات در هر جدول نسبت به جدول قبلی مشکل تر می شوند.

در هر جدول شما تمرینات یکسانی را برای دوازده مرحله انجام می دهید، اما تعداد انجام آنها افزایش می یابد. همچنین با پیشرفت تمرینات، زمانی که به جدول بعدی می رسید، تمرینات بتدریج کاملتر شده اند. برنامه XBX به منظور پیشرفت تدریجی و بدون ایجاد هرگونه ناراحتی طراحی شده است.

چگونه این برنامه تناسب اندام بوجود آمد

برنامه تناسب اندام حاضر محصول تحقیقات بسیار در مراکز نیروی هوایی کانادا می باشد. این تحقیقات ابتدا در پایگاههای این مرکز و در مراحل بعدی در بخشهای غیر نظامی آن به اجرا در آمد. بیش از ٦٠٠ نفر ازسنین مختلف دختران و بانوان در این برنامه شرکت نمودند.

اولین قدم در این طرح به اجرای آزمایشهای تناسب اندام اختصاص یافت. این آزمایشها شامل تست قدرت ماهیچه ها و تحمل آنها، تست عملکرد قلب در فعالیت و اندازه گیری لایه های چربی بود. بر اساس نتایج حاصله از این آزمایشها، احتیاجات زنان برای تناسب اندام مورد بررسی قرار گرفت. به دنبال آن تمرینات متنوع بسیاری مورد عمل قرار گرفت تا موثرترین تمرین برای رسیدن به نتیجه مطلوب تعیین شود. بسیاری از تمرینات به دلیل موثر نبودن کنار گذاشته شدند.دوازده تمرین نهایی به عنوان متعادلترین و موثرترین تمرینات در این برنامه مشخص گردیدند .

همچنین برای تعیین زمان انجام هر تمرین و تعداد دفعات اجرای هر تمرین آزمایشهای مختلفی صورت گرفت.

صدها تن از زنان در اولین برنامه آزمایشی این تمرینات شرکت نمودند و تحقیقات دوره ای نشان داد که این برنامه طرح موثری جهت رسیدن به حالت عمومی تناسب اندام می باشد.

پس از آن این برنامه در میان گروهها و افراد مختلف در سراسر کاندا توزیع شد تا مورد بررسی بیشتر قرار گیرد. تغییرات و اصلاحات بعدی در این برنامه بر اساس آخرین تمرین عملی اعمال گشته است. دراین وب سایت نتایج نهایی این تحقیقات به شما ارایه می گردد.

قوانین انجام تمرینات

تمرینات این برنامه برای سنین بین ٧ تا ٥٥ سال در نظر گرفته شده اند. افرادی که بیش از ٣٥ سال دارند و همچینین افرادی که احساس می کنند قلبشان کاملا سالم نیست، قبل از شروع این تمرینات باید با پزشک خود مشورت نمایند. متخصصان تذکر داده اند که قلبی که بیمار است، هنگام ورزشهای سخت و افراطی از ضایعه بیشتری رنج خواهد برد. همچنین اگر بدن شما به فعالیت کم عادت کرده است، از عملیات ورزشی سنگین جدا پرهیز نمایید، زیرا این عمل باعث بروز ضایعاتی می شود.

عملیات ورزشی از مراحل بسیار پایین شروع می شوند و بعد که بدن آمادگی بیشتری پیدا کرد، بتدریج به تمرینهای سخت تر تبدیل خواهند شد.

تمرینات را هر روز انجام دهید. این تمرینات نیاز به هیچ وسیله ای ندارند، جای کمی می خواهند و مدت زمان آنها فقط ١٢ دقیقه در روز است.

هیچ مرحله ای را حذف نکنید.

در صورتی که به هر دلیلی در این برنامه بیش از دو هفته وقفه افتاد، تمرین مجدد را از چند مرحله قبل از مرحله توقف دنبال خواهید نمود.

اگر احساس می کنید برای رسیدن به مرحله تعیین شده مشکل زیادی دارید، در مرحله ای که فکر می کنید تواناییش را دارید توقف کنید. مرحله تعیین شده را صرفا به عنوان راهنما مورد استفاده قرار دهید.

زمانی که به هدف مورد نظر خود رسیدید، باید فقط سه دوره تمرین در هفته انجام دهید که بتوانید وضع موردنظر خود را حفظ نمایید.

برنامه رژیم غذایی اینتراکتیو اکس بی اکس

برنامه رژیم غذایی اینتراکتیو اکس بی اکس به منظور امکان کاهش وزن همراه با انجام تمرینات روزانه تناسب اندام ارائه می گردد.

هر رژیم غذایی بر مبنای شرایط فیزیکی هر فرد تعیین می گردد و قابلیت امکان انتخاب مواد غذایی را در هر روز فراهم می نماید. بر همین اساس هر یک از اعضا می تواند یکی از چهار نوع رژیم غذایی را انتخاب می نماید. این چهار نوع رژیم عبارت خواهند بود از:

رژیم غذایی عادی

رژیم غذایی با میزان کم کربو هیدرات

رژیم غذایی با میزان کم شکر

رژیم غذایی کاهش کلسترول

برنامه رژیم غذایی اینتراکتیو اکس بی اکس برای چه کسانی مناسب است؟

این برنامه ویژه اعضای تمرینات ورزشی اینتراکتیو اکس بی اکس است. این بدین معنی است که در صورتی می توانید از این رژیم استفاده نمایید که حتما تمرینات ورزشی روزانه را انجام دهید.

هنگام ثبت نام در برنامه رژیم غذایی بر اساس شرایط فیزیکی شما، نیاز و یا عدم نیاز شما به رژیم غذایی جهت کاهش وزن مشخص و در صورتیکه وزن شما در شرایط نرمال باشد به شما اعلام میشود که نیازی به این رژیم غذایی ندارید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه