اوتیسم قبل از یکسالگی مشخص می شود

ایران بانو دات کام

سلامت نیوز: تحقیقات جدید نشان می دهد که اسکن مغز قبل از یکسالگی اوتیسم را مشخص می کند.

هرچند که در سال های اخیر گفته می شد، علائم اولیه اوتیسم مثل مشکلات برقراری ارتباط با دیگران و گوشه گیری در سنین 3 تا 4 سالگی نمایان می شود اما تحقیقات جدید نشان می دهد که اسکن مغز قبل از یکسالگی اوتیسم را مشخص می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، اوتیسم نوعی اختلال پیچیده مغزی است که فرد در سال های اولیه عمر به آن مبتلا می شود. در نتیجه در کودک اوتیسمی قابلیت ارتباط و برقراری روابط اجتماعی مشکل دارد و اغلب یک مشخصه این بیماری اعمال و رفتارهای تکراری است.علاوه بر این ساختار مولکولی مغز مبتلایان به اوتیسم در مقایسه با افراد سالم کاملا متفاوت است.

محققان بلژیکی با تحقیقاتی که بر روی مغز 280 نوزاد انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که اسکن مغز 12 تا 15 درصد تغییرات مغزی کودک را نشان می دهد.این تغییرات از سن 6 ماهگی با اسکن مغز مشخص می شود. بنابراین اگر واکنش های کودک 6 ماهه شما طبیعی نیست، با مشورت پزشک اطفال از مغز کودک ام.آر.آی بگیرید.این عمل نشان می دهد که مغز کودک در چه وضعیتی قرار دارد. اگر وضعیت بخشی از مغز با بخش دیگر، تفاوت زیادی داشت و سیستم عصبی مغز شکل غیرعادی پیدا کرده بود، باید بدانید که کودک شما به اوتیسم مبتلا است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه