اسراری از مغز مبتلایان به اختلالات روانی

سلامت نیوز: گروهی از متخصصان مغز و اعصاب در آمریکا با بررسی مغز مبتلایان به اختلالات روانی دریافتند که مغز این بیماران ویژگی های خاصی دارد که موجب ابتلای آنها به این اختلالات شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به گفته این متخصصان در افراد مبتلا به اختلال های روانی همچون شیزوفرنی و اختلال دو قطبی اندازه نواحی خاصی از مغز به طور غیرمعمولی کوچک تر است. متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد به بررسی مغز تعدادی فرد سالم و تعدادی فرد مبتلا به اختلال شیزوفرنی و یا اختلال دو قطبی پرداختند. این مطالعه یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مطالعات به لحاظ مقایسه اندازه مغز این بیماران بوده است.

در این بررسی که مجموع 549 فرد بیمار و 336 فرد سالم شرکت داشتند متخصصان مشاهده کردند که در تمام مبتلایان به اختلال های روانی حجم ناحیه هیپوکامپ مغز کوچک تر است و این ویژگی مستقیما با ابتلای آنها به این بیماری مرتبط است. هرچند در مطالعات پیشین مشخص شده بود که رابطه خاصی بین اندازه مغز و بیماری شیزوفرنی وجود دارد اما این موضوع در مورد بیماران مبتلا به دیگر اختلال های روانی تایید نشده بود.

اختلال های روانی اختلال های شدید ذهنی هستند که موجب بروز مشکلاتی در قدرت تعقل و درک فرد می شوند. اغلب این بیماران ارتباط خود را با واقعیت از دست می دهند و مستعد توهم هستند.

اگرچه تغییر اندازه مغز در این بیماران کاملا مشهود است اما متخصصان معتقدند لازم است پیش از نتیجه گیری نهایی، بررسی های بیشتری در این زمینه و روی این بیماران انجام شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه