اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی در برج میلاد برگزار شد که سیمرغ بهترین فیلم و بهترین فیلم در بخش مردمی و ملی به «ماجرای نیمروز» رسید. این مراسم که احسان کرمی مجری آن بود دیشب در ساعت ۱۹:۰۷ آغاز شد. مراسمی سینمایی با حضور پررنگ چهره های سیاسی. حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به عنوان مهمان ویژه از نکات قابل توجه مراسم است. حسین فریدون برادر رییس جمهور نیز در این مراسم حضور یافت که سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی را همراهی می کرد. حجت الله ایوبی رییس سازمان س ...

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در حالی در برج میلاد برگزار شد که سیمرغ بهترین فیلم و بهترین فیلم در بخش مردمی و ملی به «ماجرای نیمروز» رسید.

این مراسم که احسان کرمی مجری آن بود دیشب  در ساعت ۱۹:۰۷ آغاز شد.

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 1

 

 

مراسمی سینمایی با حضور پررنگ چهره های سیاسی

 

حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به عنوان مهمان ویژه از نکات قابل توجه مراسم است. حسین فریدون برادر رییس جمهور نیز در این مراسم حضور یافت که سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی را همراهی می کرد. حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز در سالن حضور دارند. معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست و شهیندخت ملارودی دیگر معاون رییس جمهور نیز در مراسم حضور یافتند.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 2

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 3

 

 

سیمرغ نمادین فیلم کوتاه به کاوه مظاهری رسید

فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری سیمرغ نمادین بهترین فیلم کوتاه را دریافت کرد.

 

 

سیمرغ بهترین فیلم مستند برای «متهمین دایره بیستم»

در ادامه ضمن تقدیر از تهیه کنندگان «صفر تا سکو»، سیمرغ بلورین بهترین فیلم به حسام اسلامی برای «متهمین دایره بیستم» رسید. 

 

سیمرغ بخش عکس

هیات داوران به دلیل تاکید موکد محمدرضا تخت کشیان از اعضای هیات داوران، عکس های مریم تخت کشیان دختر محمدرضا تخت کشیان برای «نگار» را از مسابقه خارج کردند و سیمرغ بلورین بهترین عکس فیلم به امیر حسین شجاعی برای «رگ خواب» رسید.

 

 

سیمرغ بهترین جلوه‌های بصری

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری به محمد قاسمی برای «ویلایی ها» اهدا شد. 

 

 

سیمرغ بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی به آرش آقابیگ برای خفگی، رگ خواب و یک روز بخصوص اهدا شد. این یکی از جوایز حاشیه دار امسال بود.

 

 

سیمرغ بهترین طراحی صحنه و لباس

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس به بهزاد جعفری طادی برای «ماجرای نیمروز» تعلق گرفت.

 

 

سیمرغ بهترین صداگذاری

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری به علیرضا علویان برای «بدون تاریخ بدون امضا» تعلق گرفت. علویان سه بار گفت از هیات داوران تشکر می کنم نه به خاطر اینکه این سیمرغ دست من است بلکه به این دلیل که من از بچگی دوست داشتم با این هیات داوران کار کنم. این سیمرغ واقعا حق من بود، واقعا خیلی زحمت کشیدم.

 

 

سیمرغ بهترین موسیقی

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن به کریستوف رضایی برای «نگار» اهدا شد.

 

 

سیمرغ بهترین فیلمبرداری

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای «تابستان داغ» رسید. وی گفت: ما فیلمی ساختیم که بزرگترین تهمت ها برای تعداد نامزدی آن به هیات داوران زده شد. من از هیات داوران عذرخواهی می کنم. عذرخواهی می کنم فیلمی ساختم که شما دوست داشتید. این سیمرغ ارزش این را ندارد که به یکدیگر بی احترامی کنیم. کام من تلخ است به خاطر اتفاقات چند روز اخیر و تنها به این دلیل که در ۱۳ رشته نامزد شدیم. سال قبل در «اژدها وارد می‌شود» حضور داشتم و همکارم سیمرغ گرفت و باور کنید که سال قبل خوشحال‌تر بودم تا امسال.

 

 

سیمرغ بهترین بازیگر مکمل زن

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن تعلق گرفت به  ثریا قاسمی برای «ویلایی ها». ثریا قاسمی در سالن حضور نداشت و هیچ نماینده ای هم برای گرفتن جایزه به صحنه نیامد. سرانجام یکی از دست اندرکاران جشنواره این جایزه را دریافت کرد.

 

 

سیمرغ بهترین بازیگر مکمل مرد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به نوید محمدزاده برای «بدون تاریخ بدون امضا» رسید. او پس از کسب جایزه اش گفت: پارسال حرف نزدم ولی امسال حرف می زنم. اگر سیمرغ پارسالم برای «عصبانی نیستم» را هم بدهند سومیش را گرفته ام. کمترین کار برای وحید و علی جلیلوند همین است یعنی سیمرغ. سال گذشته حرفی نزدم، اما امسال می‌گویم، خیلی خوشحالم امسال این جایزه را گرفتم. اتفاقی افتاد که بعد از اعلام نامزدها شیطنت کردند و اسامی را منتشر کردند، این کار قشنگ نیست، هیات داوری اینجا هستند که از بزرگان سینما هستند، به آن‌ها باید احترام بگذاریم. سال بعد اگر من نامزد نشوم، باز هم باید احترام بگذارم. من حالا حالاها هستم و دوست دارم روی این صحنه بیایم و این جایزه بسیار ارزشمند است و یادمان باشد که دیوار این خانه از طلاست.

او خطاب به امیر آقایی گفت من با تو رفاقت دارم.

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 4

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 5

.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 6

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 7

 

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به محسن تنابنده برای «فراری» اهدا شد. او پس از کسب جایزه اش گفت: بالاخره دو تا سیمرغ قبلی ام جوجه داد، دیپلم افتخارم که قبلا گرفته بودم جوجه داد. دولت الان دنبال این است که آدم زیاد کند این روش جواب می دهد.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 8

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 9

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 10

 

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن

در بخش بهترین بازیگر زن نقش اول نامه‌ای قرائت شد که هیات داوران بازی همه زنان بازیگر را تحسین کردند و از همین رو دو سیمرغ بلورین برای زنان در نظر گفتند.

سیمرغ به مریلا زارعی برای «زیر سقف دودی» و لیلا حاتمی برای «رگ خواب» رسید.

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 11

.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 12

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 13

 

 

 

سیمرغ بهترین کارگردانی

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به وحید جلیلوند برای «بدون تاریخ بدون امضا» رسید. جلیلوند پس از کسب حایزه اش گفت: رسانه ملی، برنامه هفت، افخمی و فراستی تمام تلاشتان را کردید تا ما اهالی سینما از هم دور شویم ولی من آقای ایرج زاد و مهدویان را بوسیدم. رامبد عاشقتم. سعی کردید بین ما انشقاق به وجود آورید ولی ما همه مان هم را دوست داریم.

 

 

سیمرغ بهترین فیلم

سیمرغ بلورین بهترین فیلم به سیدمحمود رضوی برای «ماجرای نیمروز» رسید. او با دخترش برای دریافت جایزه اش به صحنه آمد و توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. وی گفت: با اجازه هیات داوران از همه بچه های ماجرای نیمروز می خواهم بیایند که جایزه شان را بگیرید. آقای ایوبی ممنونم که بچه ها ها را نا امید نکردید تا سال آینده هم فیلم بسازند.

.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 14

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 15

اختتامیه جشنواره فجر

 

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی

برای اهدای جایزه بهترین فیلم از نگاه ملی و نگاه مردم جواد ظریف، حجت الله ایوبی، علی ربیعی، حسین فریدون، معصومه ابتکار و ممد حیدری به صحنه آمدند. سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی توسط ظریف خوانده می شود. این جایزه به سیدمحمود رضوی برای «ماجرای نیمروز» رسید.

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 17

 

سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه مردم توسط منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما خوانده می شود. او گفت: این جلوه ادب و هنر توسط جوانان چقدر زیباست. چشم بد از سینمای ایران دور.

وی افزود: تا ساعت ۶ صبح امروز جمع بندی ها ادامه داشت. شب گذشته آخرین جعبه آرای مردمی ساعت ۱ صبح به دبیرخانه رسید. یقین بدانید ما هم انواع تهمت ها و ناسزاها را شنیدیم ولی هیچ نگفتیم. هر کدام از کارگردانان بخواهند از روز شنبه مجموع آرا به آنها تحویل داده می شود.

در این بخش دو فیلم «خوب، بد، جلف» به تهیه کنندگی عبدالله اسکندری و محسن چگینی و «آباجان» به تهیه کنندگی هاتف علیمردانی اولین و دومین دیپلم افتخار را گرفتند. علیمردانی گفت: این جایزه را به معتمدآریا تقدیم می کنم. قاعده بازی این است که داورانی هستند و سلیقه ای دارند. من هفت سال پیاپی است که در جشنواره فیلم دارم و همیشه به داوران احترام می گذارم. از ایوبی تشکر می کنم چون در دوره او من ۴ فیلم ساختم.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به سید محمود رضوی برای «ماجرای نیمروز» رسید. محمدحسین مهدویان و محمودرضوی برای دریافت جایزه به صحنه رفتند. مهدویان گفت: از مردم تشکر می کنم. آنها در این ده روز به ما انرژی دادند. فکر می کنم مهمترین جایزه امشب را ما گرفتیم.

 

.

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 18

فیلم‌هایی که اختتامیه جشنواره را تحریم کردند

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 20

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 21

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 22

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 23

 

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 24

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 25

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 26

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 27

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 28

اسامی همه سیمرغ‌داران فجر ۳۵/ «ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد - تصویر 29

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه